Nasza strona korzysta z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Więcej na temat tych plików, a także na temat przetwarzania Twoich danych osobowych, znajdziesz w Polityce prywatności.

No product at this time

Nasze miody są produktem społecznie odpowiedzialnym! Co to znaczy?

Zacznijmy od początku. "Miododajni" to projekt Fundacji Laboratorium Futurum, która działa od 2013 roku i zdecydowała się na przekształcenie w przedsiębiorstwo społeczne.

Jednym z naszych głównych celów jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym i wykluczonym, funkcjonowanie w bardziej dostępny sposób, na rynku pracy. Osoby od początku zatrudnienia będą pod pełną opieką wdrażane do swoich stanowisk, często edukowane i szkolone, by w jak największym stopniu, z czasem stały się na swoich stanowiskach samodzielne.

miododajni-produkt-spo%C5%82ecznie-odpowiedzialny.png

W projekcie Miododajni przyświecają nam różne cele społeczne. Kolejnym, jest promowanie lokalnych, polskich, czystych miodów, wytworzonych przez sprawdzone, uczciwe Gospodarstwa Pasieczne. Pszczelarzy którym zależy na dobru wszystkich ogniw należących do pszczelej gospodarki. Poczynając od miejsc pozyskiwania przez pszczoły nektaru, ich zdrowiu, zróżnicowanym żywieniu i bezpieczeństwie. Kontynuując, poprzez zwracanie uwagi na ilość pozyskiwanego z ula miodu.

Kończąc na odpowiednim odwirowaniu, zalewaniu w dopuszczalnej temperaturze, konfekcji i przechowywaniu miodu. Oraz na tym by nic się do niego celowo lub nie celowo dostało. Bo prawdziwy miód to jednorodny, surowy, czysty miód a nie mieszanki niewiadomego pochodzenia. Na końcu tego procesu jesteś Ty kliencie. Masz być zadowolony, wiedząc, że zrobiliśmy wszystko byś kupił zdrowy, pyszny i odpowiedzialny społecznie miód.

miododajni-zr%C3%B3wnowa%C5%BCona-pszczela-gospodarka.png

I.

Zależy nam na promowaniu Pasiek, które na to zasługują. Są te małe i są te duże. Istnieją lub dzięki nam dopiero zaistnieją w Internecie. Chcemy, by każdy mógł spróbować różnorodności bożego nektaru z wielu regionów Polski. Bo każdy miód jest i powinien być inny, bo pochodzi z różnych miejsc co daje mu nietuzinkowy smak.

miododajni-jednorodny-polski-mi%C3%B3d.png

II.

My także oferujemy miody konfekcjonowane przez nas. Z czasem w naszej Fundacji rozrośnie się Gospodarstwo Pasieczne, by konfekcjonowane miody były prosto z naszej pasieki. Chcemy bliżej poznać pszczelą gospodarkę i doraźnie ją wspierać. Na każdym kroku tworzymy akcje społeczne, które mają uświadamiać społeczeństwo o znaczeniu i roli pszczół w naszym codziennym funkcjonowaniu na świecie. Dlatego część przychodów ze sprzedanych miodów za pośrednictwem strony miododajni.pl przeznaczamy na budowę domków i hoteli dla dzikich zapylaczy. Chcemy stworzyć harmonię i synergię pomiędzy ludźmi z miast i zapylaczami, którzy także w tych miastach żyją. 

miododajni-zero-waste.png

III.

Dzięki naszym miodom wspieramy domy dziecka! Jak? Promujemy zdrowe żywienie. Chcemy by w codziennej diecie każdego dziecka, czy wychowywanego we własnej rodzinie, czy w pieczy zastępczej, na stole stał czysty miód a nie jego słodki odpowiednik*. Za każde 10 sprzedanych za pośrednictwem strony internetowej miododajni.pl miód, jeden trafi, zupełnie za darmo, do lokalnego domu dziecka czy rodziny zastępczej.

miododajni-rozlewane-w-naturalnej-temperaturze.png

IV.

Zero waste!? A jakże. My także wpisujemy się w tą akcje. Słoik, specjalnie zaprojektowana bezbarwna etykieta oraz dodatkowa biodegradowalna nalepka, ma zachęcić do ponownego użycia słoika. Co w tym słoiku będziesz przechowywać, to dla nas nie ma znaczenia. Ważne jest, że znajdziesz sposób, by słoik nie stał się kolejnym niepotrzebnym śmieciem, tylko przydatnym wielorazowym opakowaniem.

I co Ty na to? Jest tego trochę. Pamiętaj, że my nie stoimy w miejscu, wciąż wymyślamy kolejne sposoby, by nasze produkty spełniały jak najwięcej cech społecznie odpowiedzialnych.

Można kupować tylko produkty lub produkty społecznie odpowiedzialne. Przecież każdy chce od siebie dać innym to co najlepsze :)